top of page

Jak se k nám v zimě dostanete?

Aktualizováno: 25. 12. 2019

V dnešní době GPS navigací se k nám jistě dostanete, ale shrnuli jsme pro vás pár rad a tipů, které by se mohly hodit hlavně v zimě. Vzhledem k faktu, že k nám přijíždíte z mnoha koutů republiky, se zaměřme na finální část a parkování.Ať už přijíždíte od Hradce Králové přes Jaroměř, Trutnov, nebo z druhého směru od Mladé Boleslavi, Jičína, Nové Paky, Vrchlabí a Jánských Lázní, tak nejdobrodružnější bývá konec cesty. Do Pece vede pouze jediná oficiální cesta. Můžete naplánovat zde.Cesta je v zimě udržovaná, ale vzhledem k šetrnosti k okolí nebývá chemicky ošetřena! Takže to chce kvalitní zimní obutí vašeho miláčka. Pozor! Je zde nutnost zimní výbavy, kterou určuje dopravní značka. Hlavně v období okolo Vánoc a Silvestra bývají obousměrně podél silnice zaparkované vozy a doprava může i kolabovat.Jako orientační bod č. 1. je modrá pumpa KM Prona. Když ji minete po pravé ruce, tak jste skoro na konci vaší cesty. Cesta vás přivede na hlavní křižovatku v Peci č. 2., kde se před vámi bude tyčit nechvalně známý hotel Horizont a po pravé straně hotel Pecr. Zde bývá doprava odkláněna na parkoviště Kaplička č. 3., pokud je parkoviště Zelený potok č.4. uzavřeno. Tady budete sjíždět z hlavní cesty ve směru jízdy mírně vlevo. Přes regulaci projedete s kouzelnou větou u obsluhy parkoviště (nebo městské policie) "Máme rezervované parkoviště u penzionu Doulík".

Poté pokračujte cca. 500m ve směru jízdy. Zde je rozhodnutí na vás, buď můžete parkovat na centrálním parkovišti Zelený potok č. 4., nebo je možnost rezervovat týden dopředu parking u penzionu Doulík č.5. s dopravou taxi až k chatě (tel. +420 608 103 039) . Pro potřeby Konopindovy chaty je možnost zaparkovat až 3 vozy. Pokud využijete parkování mimo P3, P4, tak vzhledem k privátní přístupové cestě je možno využít jen taxi fa. Doulík. Záleží na Vás, jestli si rovnou věci přeložíte do Taxi rolby, nebo se vydáte na cestu pěšky.
Z parkoviště je to pěšky cca. 1,5 km (červená trasa) jen do kopce, ale pokud nemáte vážnější zdravotní problémy, tak to dáte úplně v pohodě :) Ještě máme rádi variantu dojít pěšky k vleku Javor (modrá trasa), skočit do lyží, vyjet vlekem nahoru a lyžařskou spojkou dokloužete rovnou k chatě. Důležité kontakty Vám rádi předáme před příjezdem a v případě dotazů nám neváhejte napsat. Naplánujeme cokoliv :)
283 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page